Kde inde mať svadbu v kostole, ak nie v mekke kresťanstva – v Ríme? Pre cirkevné svadobné obrady v Ríme máme k dispozícii viacero nádherných zrekonštruovaných kostolov v dobrých lokalitách a dostupnosti, ako aj slovenských kňazov. Celý sobášny obrad v Ríme prebieha v Slovenčine, čo je veľkou výhodou pre všetkých zúčastnených. Kňazi sú mladí avšak skúsení, veľmi ochotní a ústretoví. Vlastný výber piesní či celých pasáží obradu je vítaný.

Hoci kostolov je v Ríme viac ako dosť, nie všetky slúžia na sobášenie. Vybrali sme preto tie, ktoré tento štatút majú, je v nich reálne získať termín a môžu v nich sobášiť aj naši kňazi. Keďže miestni Rimania si termíny sobáša rezervujú vo veľkom časovom predstihu, dostupnejšie sú termíny v týždni ( skôr ako soboty). A napríklad v stredu sa sobášili králi, tak prečo nie? :o)

Cirkevný sobáš si vyžaduje dvoch plnoletých svedkov, ktorých v prípade potreby zabezpečíme.

KKostoly pre sobáš v Ríme

RRímskokatolícky sobáš v Ríme

Kostol San Salvatore in Lauro, Piazza Navona – pekný zrekonštruovaný kostol priamo v historickom centre Ríma, v blízkosti jedného z najznámejších námestí s fontánou Štyroch riek a jednou z najlepších zmrzlinární v meste. Neďaleko reštaurácií a historických pamiatok, vhodný na fotookruhy po meste.

RRímskokatolícky sobáš v Ríme

Bazilika Santa Maria in Aracoeli, Kapitol – dominanta najvyššieho z rímskych pahorkov s úžasným výhľadom na Forum Romanum z jednej strany a Benátske námestie zo strany druhej. Najstaršia spomedzi rímskych bazilík pochádza z 12. storočia a je najobľúbenejším sobášnym miestom Rimanov. V pešej dostupnosti početných pamiatok, ideálna ako východiskový bod na svadobné fotookruhy.

RRímskokatolícky sobáš v Ríme

Baptistérium sv. Jána v Lateráne – Lateránsky komplex sa nachádza len 200m od Kolosea. Baptistérium na vás zapôsobí svojou komornou atmosférou a bohatou históriou.

prípadne iný z početných rímskych kostolov

GGréckokatolícky sobáš v Ríme

Parrocchia personale SS.Sergio e Bacco – komorný kostolík priamo v centre Ríma v štvrti Monti s malebnými uličkami, približne 10 minút chôdze od Kolosea.

A stále pre Vás pripravujeme nové miesta.

Alebo vyskúšajte Civilný sobáš v Ríme, prípadne Svadobný obrad na Cypre.