AAko vybaviť dokumenty na svadbu v zahraničí?

Do akej miery sa potrebujete angažovať a nakoľko budú vaše svadobné dokumenty platné aj po návrate z Ríma? Tieto otázky sú základné nielen pri svadbe v Ríme, ale v akejkoľvek zahraničnej destinácii. Rím má v tomto smere značnú výhodu.

Svadobný obrad v Ríme je právne platný aj na Slovensku, aj v iných krajinách Európy. Preto, ak ste sa rozhodli pre svadobný obrad v Ríme, nemusíte plánovať sobáš na dvakrát. Stačí podstúpiť procedúru vybavovania dokumentov len raz. Bez ohľadu na to, či preferujete civilný alebo cirkevný sobáš. Svadba na Slovensku a následne v Ríme, prípadne na úrade a potom v kostole, teda nie je nevyhnutná.

Pri celom procese Vám budeme radi asistovať a pomôžeme do maximálnej možnej miery na Slovensku aj v zahraničí. ( Niektoré veci je predsa len potrebné vybaviť osobne, lebo zosobášiť sa za vás nemôžeme :o)).

Naše dlhoročné skúsenosti a kontakty priamo na rímskych úradoch a farnostiach nám umožňujú odbremeniť Vás na začiatku aj na konci a pomôcť Vám nielen s plánovaním svadby, ale hlavne registráciou svadobnej dokumentácie na komplet.

Na úradné vybavenie cirkevného sobáša v Ríme odporúčame začať s prípravami najneskôr 4 – 6 mesiacov vopred, pri civilnom sobáši je to 2 mesiace vopred. Všetko vždy závisí od termínu a konkrétneho miesta, preto sa informujte v dostatočnom predstihu.

vybavenie-dokumentov-dokumenty

Registrácia sobáša po svadbe má tiež svoje postupy a časové intervaly v zahraničí aj na Slovensku. Je preto vhodné s uvedeným počítať a nemať za to, že z Talianska sa vrátite so sobášnym listom v rukách. Registrácia dokumentov v Ríme a následne na Slovensku po cirkevnom sobáši trvá od 4 – 6 mesiacov v závislosti od sezóny! Ak Vás tlačí čas z akéhokoľvek dôvodu, radšej zvoľte iný spôsob uzavretia manželstva.

Svadba v zahraničí nie je dovolenka last minute! Vyhraďte si na plánovanie dostatok času. Dokumentačný a registračný proces majú svoje postupy, ktoré sa nedajú urýchliť. Je preto potrebné zobrať uvedené do úvahy a akceptovať to. Samozrejme, z našej pozície vždy robíme všetko pre to, aby ste mali doklady na poriadku kompletne a čo najskôr.

Pokiaľ Vás tlačí čas a svadbu v zahraničí robíte práve pre to, aby bola rýchla a malá, riešením je symbolický sobáš v Taliansku a oficiálna stránka na slovenskom úrade. Sobáš na matrike o dvoch svedkoch je zárukou, že papier máte hneď.

Informujte sa o detailoch týkajúcich sa Vašej svadby v Ríme priamo u nás. Poradíme Vám, kde začať a ako postupovať, aké dokumenty potrebujete vo Vašej konkrétnej situácii a ako sa vyhnúť komplikáciám počas plánovania, ako aj po ňom.

Zaslúžite si svadbu bez starostí a presne taká Vaša svadba v Ríme môže byť.