Nezáleží na tom, či ste slobodný, rozvedený alebo ovdovelý, rímsko alebo gréckokatolíckeho vierovyznania. Každá situácia má riešenie a aj Váš svadobný obrad v Ríme môže byť rozprávkový. Navyše právne platný aj po návrate domov ( na Slovensko, prípade kdekoľvek inde v Európe). Či sa rozhodnete pre cirkevný sobáš v kostole so všetkou pompéznosťou alebo uprednostníte civilný sobáš na (ne)tradičnom mieste v uvoľnenejšej atmosfére, inkognito, so svedkami, s najbližšou rodinou či priateľmi, máme riešenie na každú príležitosť. V prípade potreby dodáme aj svedkov.

signboard

Cirkevný sobáš v Ríme

charakteristická atmosféra Mekky kresťanstva dodá celej Vašej svadbe jedinečný ráz. Majestátne kostoly predstavujú kulisy tvoriace náležitú vážnosť situácie. O to hlbší je zážitok z celého obradu. Vybavenie dokumentácie pre cirkevný sobáš v Taliansku je náročnejšie, preto je vhodné počítať s časovou rezervou pred aj po sobáši.

signboard

Civilný sobáš v Taliansku

právne platný variant bez nutnosti vybavovania množstva dokumentov v porovnaní s cirkevným sobášom, preto je aj časovo zvládnuteľný v kratšom čase. Uvoľnenejšia atmosféra, taliansky naturel, prostredie, ktoré u nás nenájdete aj rýchlejšia registrácia.

signboard

Symbolický sobáš v Taliansku

pohodlné riešenie v prípade, že Vás tlačí čas alebo máte radi pekné obrady na mieru a jednoduchosť situácie. Podpis na slovenskom úrade s dvomi svedkami a následne zážitok podľa vašich predstáv s talianskou atmosférou je snáď najjednoduchšou a najkrajšou možnosťou sobáša nielen v Taliansku, ale kdekoľvek v zahraničí.

KKedy je vhodný čas

Čo sa mesiacov týka, sobáš v Ríme prichádza do úvahy okrem horúcich letných mesiacov (júl – august) takmer kedykoľvek. A nie je to len vysokou teplotou, ktorá je v úzkych kamenných uličkách  ešte vyššia. Ale aj talianskymi prázdninami a dovolenkami, ktoré robia mesto vyľudneným ( práve kvôli teplotám), čo je na jednej strane plus, no na druhej nie je možné vybaviť úradné záležitosti, ktoré sú pre sobáš nevyhnutné, nakoľko dovolenkujú aj úradníci a všetko potrebné je zavreté. Ďalším mínusom sú o dosť vyššie ceny v celom Taliansku, opäť z dôvodu domácich dovolenkárov. Ak sa teda chcete vyhnúť týmto faktorom, plánujte svadbu v Taliansku radšej mimo ich TOP sezóny. Počasie je v závislosti od oblasti prívetivé počas celého roka, najskoršie svadby sme mali v januári a posledné len pár dní pred Vianocami a stále bolo príjemných 15 stupňov priamo v Ríme.

Cirkevné sobáše sú obmedzené cirkevnými sviatkami, civilné sobáše sú takmer bez obmedzení, hoci vždy závisí od konkrétneho miesta a jeho obsadenosti a v tomto prípade môžu karty zamiešať štátne sviatky a obľúbenosť lokality medzi domácimi. Tí si totiž rezervujú termíny vo veľkom predstihu, aj . Symbolické obrady sú opäť vo výhode, nakoľko nie sú viazané na štátnych úradníkov, ani inštitúcie, postačí voľný termín na povolenom mieste.