Sobáš v Taliansku

vyrocie-v-rime-prezentacny

Nezáleží na tom, či ste slobodný, rozvedený alebo ovdovelý, rímsko alebo gréckokatolíckeho vierovyznania. Každá situácia má riešenie a aj Váš svadobný obrad v Ríme môže byť rozprávkový. Navyše právne platný aj po návrate domov ( na Slovensko, prípade kdekoľvek inde v Európe). Či sa rozhodnete pre cirkevný sobáš v kostole so všetkou pompéznosťou alebo uprednostníte civilný sobáš na (ne)tradičnom mieste v uvoľnenejšej atmosfére, inkognito, so svedkami, s najbližšou rodinou či priateľmi, máme riešenie na každú príležitosť. V prípade potreby dodáme aj svedkov.

Možnosti sobáša v Taliansku:

♥  Cirkevný sobáš v Ríme – charakteristická atmosféra Mekky kresťanstva dodá celej Vašej svadbe jedinečný ráz. Majestátne kostoly predstavujú kulisy tvoriace náležitú vážnosť situácie. O to hlbší je zážitok z celého obradu. Vybavenie dokumentácie pre cirkevný sobáš v Taliansku je náročnejšie, preto je vhodné počítať s časovou rezervou pred aj po sobáši.

♥  Civilný sobáš v Taliansku – právne platný variant bez nutnosti vybavovania množstva dokumentov v porovnaní s cirkevným sobášom, preto je aj časovo zvládnuteľný v kratšom čase. Uvoľnenejšia atmosféra, taliansky naturel, prostredie, ktoré u nás nenájdete aj rýchlejšia registrácia.

♥  Symbolický sobáš v Taliansku – pohodlné riešenie v prípade, že Vás tlačí čas alebo máte radi pekné obrady na mieru a jednoduchosť situácie. Podpis na slovenskom úrade s dvomi svedkami a následne zážitok podľa vašich predstáv s talianskou atmosférou je snáď najjednoduchšou a najkrajšou možnosťou sobáša nielen v Taliansku, ale kdekoľvek v zahraničí.

Kedy je vhodný čas?

Čo sa mesiacov týka, sobáš v Ríme prichádza do úvahy okrem horúcich letných mesiacov (júl – august) takmer kedykoľvek. A nie je to len vysokou teplotou, ktorá je v úzkych kamenných uličkách  ešte vyššia. Ale aj talianskymi prázdninami a dovolenkami, ktoré robia mesto vyľudneným ( práve kvôli teplotám), čo je na jednej strane plus, no na druhej nie je možné vybaviť úradné záležitosti, ktoré sú pre sobáš nevyhnutné, nakoľko dovolenkujú aj úradníci a všetko potrebné je zavreté. Ďalším mínusom sú o dosť vyššie ceny v celom Taliansku, opäť z dôvodu domácich dovolenkárov. Ak sa teda chcete vyhnúť týmto faktorom, plánujte svadbu v Taliansku radšej mimo ich TOP sezóny. Počasie je v závislosti od oblasti prívetivé počas celého roka, najskoršie svadby sme mali v januári a posledné len pár dní pred Vianocami a stále bolo príjemných 15 stupňov priamo v Ríme.

Cirkevné sobáše sú obmedzené cirkevnými sviatkami, civilné sobáše sú takmer bez obmedzení, hoci vždy závisí od konkrétneho miesta a jeho obsadenosti a v tomto prípade môžu karty zamiešať štátne sviatky a obľúbenosť lokality medzi domácimi. Tí si totiž rezervujú termíny vo veľkom predstihu, aj . Symbolické obrady sú opäť vo výhode, nakoľko nie sú viazané na štátnych úradníkov, ani inštitúcie, postačí voľný termín na povolenom mieste.

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Váš telefón (povinné)

Predmet

Vaša správa