Právne platný civilný svadobný obrad v Ríme nevyžaduje toľko dokumentácie pred sobášom, ani po ňom, takže je zvládnuteľný v relatívne kratšom čase. Všetko však závisí od miesta a termínu, nakoľko civilné sobáše si miestni rezervujú už aj rok a pol a viac vopred. Dostupnejšie sú preto termíny v týždni ( skôr ako soboty).

Samotný sobáš prebieha v Taliančine s tlmočením do Slovenčiny, ktoré zabezpečí naša slovenská koordinátorka priamo v Ríme, ktorá je vo svadobný deň k dispozícii priamo na mieste a nielen na sobáši.

Civilný sobáš v Ríme si vyžaduje dvoch plnoletých svedkov, ktorých v prípade potreby zabezpečíme.

SSobáš v Ríme – Sala Rosa, Kapitol

najvyšší zo siedmych rímskych pahorkov bol pôvodne centrom náboženského života. Kapitolské námestie je dostupné mohutným schodiskom z Piazza Venezia a rozprestiera sa nad Forom Romanom z druhej strany. Situované priamo v historickom centre Ríma, v pešej dostupnosti početných pamiatok, predstavuje ideálny východiskový bod na svadobné fotookruhy.

SSobáš v Tivoli

približne 30 km východne od Ríma sa nachádza príjemné letovisko plné zelene, kam sa aj rímska smotánka chodila v lete ukryť pred horúčavami. Historická miestna sála s freskami je krásnym miestom vhodným na civilný obrad, pričom záhrady Villy D´Este s nespočetnými vodopádmi tvoria neskutočnú kulisu nielen na svadobné fotenia, ale aj na “len tak” prechádzku nielen v letných horúčavách. Urobte si výlet na sobáš do Tivoli a obohaťte svoj svadobný výlet do Ríma o ďalšie zážitky.

Alebo vyskúšajte Cirkevný sobáš v Ríme, prípadne Svadobný obrad na Cypre.